fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

BANK ŻYWNOŚCI W KONINIE

Wzorując się na rozwiązaniach z Zachodu w 1996 roku powołałem niezwykły bank. Głównym celem jego działania jest gromadzenie niewykorzystanej żywności, zapobiegając jej marnotrawieniu. Następnie trafia ona do organizacji opiekuńczych, szkół i różnych placówek charytatywnych, które przekazują ją najbardziej potrzebującym. W ten sposób rozdaliśmy już około 26,5 mln kg żywności wartej 80 mln zł. Do 2019 roku rozdaliśmy również 175 tyś. paczek dla dzieci i zorganizowaliśmy 151 wycieczek. 

Czytaj więcej...

FUNDUSZ STYPENDIALNY

Zróżnicowanie w dostępie do edukacji z powodów ekonomicznych dotyka wiele osób. Bez dodatkowego wsparcia nie mogłoby kontynuować edukacji. Ma to szczególne znaczenie we wschodniej Wielkopolsce, gdzie wskaźnik wykształcenia odbiega od średniej krajowej i średniej dla regionu. Dlatego też w 2001 roku powołałem Fundusz Stypendialny, który działa przy kierowanym przeze mnie Towarzystwie Samorządowym. Zadaniem funduszu jest więc wyłonienie grupy najzdolniejszych uczniów, aktywnie uczestniczących w życiu swoich środowisk, będących jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej i przekazanie im pomocy finansowej.

Czytaj więcej...

Pogotowie Świętego Mikołaja

Moim marzeniem jest, aby każde dziecko otrzymało paczkę na święta Bożego Narodzenia. Dlatego też zainicjowałem w 1996 roku przedświąteczną zbiórkę prezentów dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszego regionu. Z roku na rok coraz więcej miast i gmin bierze w niej udział. Przy pomocy wolontariatu, którego główną bazą są szkoły ponadpodstawowe oraz działacze różnych organizacji społecznych i samorządowych, w okresie przedświątecznych zakupów zwracamy się do klientów różnych placówek handlowych, aby kupując dla siebie, zechcieli także kupić coś dla dziecka, do którego z przyczyn materialnych Św. Mikołaj nie może przyjść.

W ten sposób wspólnie z naszymi wolontariuszami dostarczyliśmy, w zastępstwie Św. Mikołaja, ponad 175 000 paczek.

Podziel się posiłkiem

Akcja prowadzona razem z firmą Danone i Fundacją Polsat polega na zbiórce żywności w marketach. Pomoc przeznaczona jest na dożywianie dzieci w szkołach, świetlicach. Do tej pory zebrano ponad 76 ton żywności.