Wydarzenia

Konkurs dla przyszłych samorządowców

Finalisci konkursu Wojciech Skrobański  z powiatu ostrowskiego okazał się najlepszy w tegorocznej edycji Wielkopolskiego Konkursu  Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe. –  Konkurs to przybliżenie młodzieży tematów związanych ze społeczeństwem obywatelskim -  powiedział Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes TS.

Więcej

 

Wokół europejskiego przewodnictwa

 

W I LO w Koninie, w ramach Dnia Europy, odbyła się prezentacja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Tę nietypową lekcję przygotowało biuro senatora Ireneusz Niewiarowskiego od dawna działającego na rzecz polskiej integracji z UE.

 

Więcej

 

Kolejne Orliki

w imieniu Senatora piłki wręczyła Agnieszka Jarek

Oddanie do użytku Orlika odbyło się w Szkole Podstawowej nr.  4 w Turku i przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole. Ireneusz Niewiarowski, senator  dla przyszłych  sportowców przekazał piłki.

Więcej

 

"Jestem sołtysem kraju"

Jestem sołtysem kraju

- 90 procent nas jest ze wsi, czy z chat czy pałaców. A ja  jestem sołtysem kraju. Dla mnie ważni są ludzie mieszkający na wsi, ale też ludzie wrażliwi na wieś – powiedział w Licheniu w trakcie 19 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich Bronisław Komorowski, prezydent RP.

 

Więcej

 

Najważniejszy jest lokalny lider

Spotkanie ,,Wiejska Polska” Spotkanie ,,Wiejska Polska” , które w miniony weekend  zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Licheniu, podsumowało zmiany jakie zaszły na wsi po wejściu do UE. Spotkanie odbyło się w ramach 19 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich.

 

Więcej

 

Konkurs wiedzy o samorządzie

Już po raz osiemnasty odbył się w Kole etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu „"Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe, Wydział oświaty, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Kole i Urząd Miasta Koła.

Więcej

 


Bądźmy w kontakcie

Warto zobaczyć