Wydarzenia

Poznajmy laureatów II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” odbyło się podczas konferencji „Wiejska Polska. Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej” w dniu 1 lutego 2019 r. w Nadarzynie, w trakcie trwających Centralnych Targów Rolniczych. Konferencja została zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Patronat medialny sprawowała „Gazeta Sołecka”.

Więcej

 

Jaka przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej ?

O Wspólnej Polityce Rolnej w formule Dialogu Obywatelskiego Komisji Europejskiej dyskutowano 1 lutego b.r. podczas konferencji „Wiejska Polska” na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie. Konferencję zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, a wzięli w niej udział sołtysi z całego kraju, a także rolnicy, doradcy rolni oraz samorządowcy.

Więcej

 

Imponujące liczby banku

- Styczeń do dobry czas na podsumowanie działań Banku Żywności. Obliczyłem, że to już 23 konferencja prasowa dotycząca tego tematu – powiedział dziś na spotkaniu z dziennikarzami Ireneusz Niewiarowski, prezes banku w Koninie.

Więcej

 

Czas na podsumowanie

Śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, omówienie sytuacji gospodarczej kraju, a także działań Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i Towarzystwa Samorządowego to tematy dzisiejszej konferencji prasowej w Koninie Ireneusza Niewiarowskiego, prezesa KSS i TS. Spotkanie z dziennikarzami rozpoczął komentarz do ostatnich tragicznych wydarzeń w Gdańsku.

Więcej

 

Na początek monitoring funduszu

Ireneusz Niewiarowski, prezes oraz Marek Wójcik, dyrektor podpisali porozumienie o współpracy między Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego.

Więcej

 

Prezes w składzie Rady

Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów otrzymał akt nominacji na członka Rady Programowej Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Prace nad Instytutem trwały od wielu miesięcy. Ma on nawiązywać do przedwojennych polskich tradycji.

Więcej

 


Bądźmy w kontakcie

Warto zobaczyć