Moja rodzina

Moja rodzina pochodzi z Nowogródczyzny. Tam rodzice prowadzili kilkudziesięciohektarowe gospodarstwo rolne. W 1939 roku ojciec wziął udział w kampanii wrześniowej na Wschodzie. Aresztowany przez Rosjan ucieka. Babcia i brat ojca są zesłani do Kazachstanu.  Po pojawieniu się możliwości wyjazdu do Polski rodzina osiedla się w powiecie kutnowskim, a ostatecznie we wsi Cząstków pod Kłodawą. Tam również rodzice prowadzili gospodarstwo, którą to tradycję kontynuuję do dziś.

Muszę jednak przyznać, że prowadzeniem naszego gospodarstwa rolnego, na co dzień zajmuje się głównie moja żona Grażyna, która jest absolwentką Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ja, niestety, przy natłoku obowiązków związanych z moją działalnością w Senacie oraz prowadzeniem organizacji pozarządowych nie mogę temu poświęcać tyle czasu ile bym chciał.

Jestem dumny z moich córek. Starsza Aleksandra studiuje socjologię na uniwersytecie w Poznaniu, a młodsza Anna matematykę na warszawskiej politechnice. Mam nadzieję, że swoją pracą i działalnością będą także wspierały innych.Bądźmy w kontakcie

Warto zobaczyć