Wydarzenia

Mołdawscy samorządowcy w Kłodawie

W Kłodawie gościła grupa samorządowców z Mołdawii. Goście interesowali się funkcjonowaniem budżetów partycypacyjnych, w tym także efektami funduszu sołeckiego. Mołdawscy samorządowcy odwiedzili Krzykosy, rozmawiali z władzami gminy oraz młodzieżą uczestnikami projektu „Moje miejsce” zainicjowanego przez Towarzystwo Samorządowe, który integruje i włącza młodzież w lokalne przedsięwzięcia społeczne.

Więcej

 

Pracowity rok w WSS

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów obradował 7 grudnia w Koninie. Podsumowaliśmy mijający rok. Organizacja działa w subregionie konińskim i skupia ponad 1,5 tys. członków. WSS wydaje m. in. „Gazetę Sołecką”, rocznik „Poradnik radnego i sołtysa”, współorganizuje Piknik Sołtysów w Sompolnie oraz wiele innych przedsięwzięć.

Więcej

 

Bieg o Lampkę Górniczą

Za nami już XXIV Bieg o Lampkę Górniczą zorganizowany przez Klub Biegacza Aktywni Konin. Uczestniczyło 335 biegaczy. Pierwsze miejsce wśród panów zdobył Michał Kaczmarek z Poznania, drugie Sergiej Kroulaidis z Klaipedy i trzecie Jakub Pudełko z Piaseczna. Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Talar z Pobiedzisk przed Agnieszką Kuster z Komornik oraz Katarzyną Werner z Celestynowa. Najlepszą z Konina była Małgorzata Golon, a w gronie mężczyzn Fabian Florek.

 

O pracy Towarzystwa Samorządowego

Towarzystwo Samorządowe podsumowało 26 listopada najważniejsze realizowane w 2015 roku działania. Za bardzo ważny z punktu widzenia integracji, rozwoju młodzieży projekt ,,Moje miejsce”. Wzięło w nim udział 10 grup, zorganizowano wiele działań, które będą kontynuowane. TS w ramach akcji „Konińskie Mikołaje”.

Więcej

 

Podsumowania i plany w KSS

Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów obradował 23 listopada w Koninie. Omawiano przedsięwzięcia realizowane w 2015 roku oraz plany na kolejne miesiące. KSS bardzo aktywnie angażował się w mijającym roku w inicjatywy związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców wsi, prowadził badania i wsparcie dla rozwoju funduszu sołeckiego. KSS wspiera wydawanie i prenumeratę „Gazety Sołeckiej” oraz „Poradnika radnego i sołtysa” współpracuje z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich.

Więcej

 

Na początek monitoring funduszu

Ireneusz Niewiarowski, prezes oraz Marek Wójcik, dyrektor podpisali porozumienie o współpracy między Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów a Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego.

Więcej

 


Bądźmy w kontakcie

Warto zobaczyć