Wydarzenia

Konkurs dla aktywnych sołectw

Konkurs ,,Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa" ogłosiło Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs organizowany przy współudziale Marszałka Województwa Wielkopolskiego adresowany jest do wspólnot wiejskich regionu, które realizują przedsięwzięcia z udziałem funduszy sołeckich. Konkurs ma na celu promocję funduszu sołeckiego oraz działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Więcej na stronie internetowej: www.kss.org.pl.

 

Sołtysi w Zielonej Górze

W Zielonej Górze 30 stycznia 2016 r. odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie zorganizowane przez Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów. Uczestniczyli w nim m.in. Edward Jednoszewski, prezes LSS oraz posłanka Katarzyna Osos. Prezes KSS Ireneusz Niewiarowski przedstawił uczestnikom wykorzystanie funduszy sołeckich oraz związane z tym szanse dla rozwoju polskiej wsi. Spotkanie odbyło się pod patronatem Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego.

 

Odnowa i rozwój wsi

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego 27 stycznia 2016 roku odbyła się konferencja regionalna, której celem było podsumowanie dotychczasowej realizacji samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013–2020” oraz przedstawienie planów i perspektyw na kolejne lata. Spotkanie było skierowane do wójtów i burmistrzów gmin uczestniczących w programie oraz gmin zainteresowanych przystąpieniem do programu.

Więcej

 

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów na FB

Krajowe Stowarzysze Sołtysów uruchomiło swoją stronę na Facebook. – Powód jest oczywisty – tłumaczy prezes KSS Ireneusz Niewiarowski – na FB zarejestrowanych jest ponad 12 mln Polaków, dlatego sołtysowskiego stowarzyszenia również nie mogło tam zabraknąć. Strona ma pomóc w bieżącym informowaniu o działaniach stowarzyszenia, zachęcać do różnych działań oraz promować te najbardziej godne naśladowania.

Więcej

 

Biegali z Wielką Orkiestrą

Już po raz szósty koninianie wystartowali w biegu „Policz się z cukrzycą”. Bieg organizowany był w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Klub Biegacza – Aktywni Konin. Dystans biegu to niespełna 3 km wokół osiedla Zatorze w Koninie. Bieg „Policz się z cukrzycą” ma formę happeningu, dlatego zawsze mile widziane są zabawne, oryginalne przebrania. Na wszystkich uczestników biegu na mecie czekały pamiątkowe medale. Zebrane dzięki zawodnikom pieniądze zasiliły konto WOŚP.

 

6050 paczek od św. Mikołaja

Bank Żywności w Koninie podsumował efekty tegorocznej akcji „Pogotowie św. Mikołaja”. Uczestniczyło w niej ponad 600 wolontariuszy m.in. z konińskich szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego , I LO i III LO, gimnazjów nr 1 i 7, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, ZSM, ZSB, ZS Kopernik, a także wolontariusze: Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Fundacji Otwarcie, ZHP. Zebrano ponad 5 ton żywności. Zbiórka umożliwiła przygotowanie 6050 paczek.

Więcej

 


Bądźmy w kontakcie

Warto zobaczyć