fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Kampania rusza z impetem

W trakcie konferencji prasowej senator Ireneusz Niewiarowski oraz poseł Tomasz Piotr Nowak oficjalnie potwierdzili start w wyborach do parlamentu.

Na spotkaniu z dziennikarzami senator poinformował, że jego hasłem jest energia i doświadczenie. Pracę w parlamencie rozpoczął w 1989 roku, gdzie był współtwórcą reformy samorządowej. Kluczowej dla rozwoju kraju.

- Posiadam duże doświadczenie parlamentarne,  a także związane z organiczną pracą w terenie. Trudno wymienić wszystkie dokonania ostatnich lat , mogę powiedzieć o  stworzeniu funduszu sołeckiego,   o zmianie ustawy o 1 procencie czy ostatnio sprzedaży bezpośredniej. Poprzez moje organizacje jak Krajowe  Stowarzyszenie Sołtysów działam na rzecz wsi. Natomiast pozostałe stworzone przeze mnie organizacje prowadzą szeroką zakrojoną pomoc młodzieży czy biedniejszej części społeczeństwa – powiedział senator.

Krótko opowiedział również o planach na przyszłość.  Dodał, że ma dość energii, aby kontynuować już rozpoczęte działania, jak i sprostać nowym wyzwaniom.  Część z nich jest zawarta w programie PO ,,Polska przyszłości".  To między innymi Narodowy Program Budowy  Dróg Lokalnych, Mała i średnia retencja  czy Cyfryzacja Wsi.

- Jeśli chodzi o upowszechnienie tego ostatniego tematu stworzyliśmy Portal Nasza Wioska, gdzie każda wieś może założyć na darmo swoją stronę internetową – dodał senator.

W przyszłości senator chce się skupić również na wzmocnieniu samorządu ( poprzez udział w podatku Vat) , na powołaniu jednostek pomocniczych i promowaniu budżetu partycypacyjnego.

- Zależy mi również na budowie zaufania wśród Polaków, organizacji, samorządów, firm, a także wzajemnej współpracy – powiedział I. Niewiarowski.

Senator zaprosił  również do zerknięcia na stronę www.niewiarowski.pl ,gdzie umieszczona jest mapa dokonań  polityka z podziałem na powiaty: koniński, kolski i turecki.

Kategoria: