fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Wyprawa zakończona sukcesem

Konferencje prasowe senatora I. Niewiarowskiego dotyczące podsumowania wyprawy na Kilimandżaro ,,Parlament na szczyt" odbyły się w Koninie, Turku i Kole. 

Cel został zrealizowany, górę zdobyło 29 uczestników wyprawy. Warto dodać, że parlamentarzyści pojechali tam za swoje pieniądze i w ramach urlopów. Wyprawa na szczyt Kilimandżaro rozpoczęła się o godz. 23, a zakończyła o 8 rano. 

- Muszę przyznać, że najbardziej odczułem pierwszy odcinek wyprawy i ostatni. Pierwszy z powodu upału, a drugi z powodu mrozu – powiedział senator.

W trakcie pobytu polska ekipa rozmawiała również z przedstawicielami parlamentu, poznała problemy mieszkańców Tanzanii. Brakuje tam wody, prądu, mają też duże kłopoty z opieką medyczną.  Odwiedzili  również cmentarz polskich wygnańców i uczestniczyli w uroczystości przyznania Krzyża Kawalerskiego Grażynie Tairo i Ryszardowi Jankiewiczowi. Odznaczenia wręczył Ambasador Polski w Kenii Marek Ziółkowski za krzewienie kultury polskiej i opiekę nad cmentarzem polskim w Tengeru.

Akcja ,,Parlament na szczyt" wspierająca chore dzieci jeszcze trwa. Wciąż możemy wysyłać sms na nr.tel. 72 792. Beneficjentami akcji są dzieci niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością, a także dzieci z chorobą nowotworową.Podsumowanie akcji nastąpi 8-9 maja.

W Turku senator odniósł się również do akcji protestacyjnej związanej z zamykaniem kopalni. Walka z Brukselą toczy się o przedłużenie działania przedsiębiorstwa o kolejne 1, 5 roku ( oprócz tych dwóch, które już przedłużono ). Aby do tego doszło kopalnia musi spełnić wszystkie warunki Brukseli.

-  Dziś kopalnia spełnia część postawionych warunków. Mam nadzieję, że przy udziale m.in. naszych europosłów  negocjacje z Brukselą przebiegną pomyślnie – dodał senator.

Kategoria: