fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Pomóc wchodząc na szczyt

Konferencja prasowa dotycząca wyprawy ,,Parlament na szczyt" odbyła się dziś w Koninie. W trakcie spotkania z dziennikarzami senator I. Niewiarowski szczegółowo omówił wejście na Kilimandżaro.

Inicjatywa wyszła od Alicji Chybickiej, senatora, profesora,  kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

- Alicja przyszła do mnie, bo wiedziała, że kocham góry i zdobyłem kilkanaście szczytów – mówi senator.

Wyprawa odbędzie się w dniach 22.01 - 03.02.2015 r , a parlamentarzyści sami opłacą swój udział. Pieniądze będą zbierane na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz chorych na nowotwory, podopiecznych: Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", Fundacji ,,Akogo?" oraz Fundacji Polsat.

- Na dziś mamy kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale chcemy zebrać o wiele więcej. Skala potrzeb jest bardzo duża.  Fundacja ,,Akogo?” chce pomagać również osobom dorosłym, a Fundacja Polsat  chce kupić 6 specjalistycznych łóżek dla noworodków  do Centrum Zdrowia Dziecka - powiedział senator Niewiarowski.

Na Kilimandżaro będą wspinać się parlamentarzyści, lekarze, ludzie z Fundacji, a poprowadzi ją himalaista Tomek Kobielski.

- Będziemy szli 7 dni bez dostępu do wody.  Góra jest specyficzna, bo na dole jest tropikalne ciepło, a potem robi się coraz zimniej – informuje I. Niewiarowski.

Po powrocie w Sejmie odbędzie się koncert zorganizowany przez Ewę Błaszczyk. W jego trakcie parlamentarzyści wykonają piosenkę, do której słowa napisał Jacek Cygan, a muzykę Wojciech Kilar.

Każdy z nas może pomóc dokładając swoją cegiełkę w postaci SMS-a o treści "POMAGAM" na nr 72792 lub wpłaty na konto: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem: "Parlament na szczyt".

Kategoria: