fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Rada Krajowa KSS w Europejskim Centrum ,,S"

Zjazd delegatów Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów odbył się w dniach 16–17 maja 2019 r. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności w miejscu szczególnym. Tuż obok Stoczni Gdańskiej i słynnej bramy, gdzie w latach 80. ub. wieku rozstrzygały się losy Polaków, gdzie wykuwała się wolna, niepodległa, samorządna Polska! Nie bez powodu więc honorowymi gośćmi sołtysów były osoby, które odgrywały czołową rolę w walce z komunistycznym ustrojem o nową Polskę: legendarni przywódcy „Solidarności”, prezydent Lech Wałęsa oraz Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu.

Podsumowano czteroletnią działalność Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz wybrano nowe władze. Prezesem KSS ponownie został Ireneusz Niewiarowski, b. działacz opozycji, poseł oraz senator wielu kadencji po 1989 r.

Do wydarzeń sprzed niemal 40 lat nawiązał prezes KSS Ireneusz Niewiarowski, podkreślając, iż gdyby długa walka demokratycznej opozycji nie zakończyła się sukcesem nie byłoby Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i rozkwitu organizacji pozarządowych, nie byłoby prawdziwego samorządu, a Polska by wyglądała zupełnie inaczej. „Jesteśmy w miejscu szczególnym, gdzie zaczęły się przemiany, gdzie ludzie solidarności doprowadzili do zmian” – podkreślił.

Więcej http://www.kss.org.pl/2-uncategorised/370-soltysi-w-europejskim-centrum-solidarnosci

Kategoria: