fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

O wolności i praworządności

Obchody Dnia Wolności zakończyły cykl konferencji zorganizowanych przez Towarzystwo Samorządowe i Komisję Europejską, Przedstawicielstwo w Polsce. W trakcie debaty, zorganizowanej w CKiS w Koninie, rozmawiano na temat odzyskania wolności jak również poruszano aktualne kwestie dotyczące praworządności . Spotkanie rozpoczęła debata, w której udział wzięli: prezes TS Ireneusz Niewiarowski, Jan Lityński – działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR, Rafał Szyndlauer – zastępca kierownika Wydziału Politycznego PKE i Krzysztof Bobiński, dziennikarz Financial Times.

–To, że bezkrwawo obalono komunizm to wielki sukces Polaków – powiedział m.in. J. Lityński, który podzielił się również swoimi wspomnieniami dotyczącymi początków działalności opozycyjnej. Natomiast Krzysztof Bobiński i Rafał Szyndlauer odnosili się w swoich wystąpieniach do aktualnej sytuacji w kraju podkreślając, że istotą sporu między rządem a Komisją Europejską jest niszczenie instytucji prawa.
Konferencję zakończyło wręczenie medali za zasługi na rzecz wolności. W sumie wyróżniono 19 osób (na zdjęciu). – Dziś dziękujemy tym, którzy pięknie wykorzystali te ostatnie 29 lat. Wręczamy medale osobom, które działają w biznesie, kulturze, edukacji, a także udzielają się charytatywnie – podkreślił I. Niewiarowski.

Kategoria: