fbpx
Moje portal

Razem

możemy więcej

Zdobycze samorządności i wolności

Towarzystwo Samorządowe na konferencji prasowej zorganizowanej w Koninie przedstawiło kalendarium imprez organizowanych razem z Komisją Europejską, Przedstawicielstwo w Polsce. Otwarciem cyklu był Piknik Patriotyczno-Sportowy organizowany z okazji Dnia Flagi w Koninie.

– Poprzez współpracę z Komisją Europejską, Przedstawicielstwo w Polsce chcemy podkreślić korzyści jakie osiągamy z członkowstwa w Unii– informował prezes TS Ireneusz Niewiarowski. – Kolejne planowane wydarzenia wiążą się z obchodami Dnia Samorządu (27 maja) upamiętniającego wielką reformę, która przekazała władzę mieszkańcom lokalnych wspólnot. Natomiast 4 czerwca – Dzień Wolności dał nam możliwość stanowienia o sobie, możliwość rozwoju i dźwignięcia cywilizacyjnego. Czujemy się upoważnieni do obchodzenia tych rocznic i zwracania uwagi na zagrożenia i niebezpieczeństwa. Chcemy też rozpocząć stały proces wyróżniania tych, którzy w różny sposób umacniają te osiągnięcia – powiedział prezes TS.

W ramach cyklu 25 maja w Kłodawie odbędzie się debata na temat roli UE w rozwoju samorządu. Uczestniczyć w niej będą samorządowcy jaki i lokalni liderzy. 30 maja w Słodkowie gm. Turek zaplanowano debatę na temat obszarów wiejskich i rozwoju regionalnego w UE, a także o nowych perspektywach w budżecie unijnym. Ostatnia z cyklu imprez – Dzień Wolności – zaplanowano 4 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Odbędzie się m.in. debata z udziałem dziennikarzy i polityków na temat różnych aspektów wolności.

Kategoria: