Nr 3/2014 | Ireneusz Niewiarowski-Senator RP | Zapraszam na moją stronę na facebook'u




Prezydent podpisał ustawę w Dniu Sołtysa

W Łasku prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę o funduszu sołeckim. W uroczystości udział wzięli sołtysi z całego kraju na czele z prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneuszem Niewiarowskim, senatorem.





Włączmy się w obchody 25-lecia Wolnej Polski

Obchody 25-lecia Wolnej Polski to główny temat konferencji prasowej senatora I. Niewiarowskiego z konińskimi dziennikarzami. Zdaniem polityka musimy pamiętać o naszej przeszłości, aby budować przyszłość i nie wolno nam zapomnieć o wielkim sukcesie, jakim były pierwsze wolnej wybory w 1989 roku. – Możemy być dumni z wydarzeń sprzed ...




Sołtysi ponownie szturmują Internet!

Już od 20 marca można zgłaszać swoją stronę internetową do II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową SOŁECTW@ w sieci. Organizatorem konkursu, który ma na celu zwalczanie wykluczenia cyfrowego na wsi poprzez promocję dobrych praktyk jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono ponad 230 stron.



Kandydaci do Brukseli

Podczas ostatniej Rady Krajowej PO podano kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wśród nazwisk na liście wielkopolskiej znajduje się m.in. Marek Woźniak - marszałek województwa, Małgorzata Waszak – starosta koniński oraz Barbara Czachura – prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.








Jeśli chcesz otrzymywać ten newsletter na maila kliknij tutaj