Nr 12/2013 | Ireneusz Niewiarowski-Senator RP | Zapraszam na moją stronę na facebook'u
Paczka dla każdego dziecka

- To była bardzo udana akcja - powiedzieli w trakcie konferencji prasowej podsumowującej pierwszy etap akcji Pogotowie św. Mikołaja senator Ireneusz Niewiarowski oraz Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie, organizator akcji. W sumie do dzieci trafi prawie 9 tysięcy paczek.

Bieg o Lampkę zakończony pełnym sukcesem

Ponad 300 biegaczy z Polski i Europy wzięło udział w XXII. Ulicznym Biegu o Lampkę Górniczą Organizatorem biegu był nasz klub i MOSiR. Uczestnicy mieli do pokonania łącznie trzy okrążenia ulicami Konina – każde na dystansie 3 km.

Rada Programowa projektu

Senator Ireneusz Niewiarowski wszedł w skład Rady Programowej projektu ,,Archiwa Przełomu 1989 - 1991". Archiwum Przełomu to inicjatywa Senatu i Prezydenta RP, która ma na celu zebranie wszelkich materiałów dotyczących lat 1989-91 przy współudziale wszystkich polskich archiwów, muzeów, bibliotek, ośrodków kultury i nauki. Docelowo powstanie wirtualne muzeum, z którego będą mogli korzystać wszyscy Polacy.Półmetek rządów PO

Premier D. Tusk ocenił dwa lata rządów. Jednym z największych sukcesów było wynegocjowanie w Brukseli rekordowo dużej (105,8 mld euro, czyli grubo ponad 400 mld złotych)puli pieniędzy z nowego budżetu UE dla Polski na lata 2014-2020. Istotną gospodarczo decyzją było też uruchomienie programu „Inwestycje Polskie”, którego celem jest przyspieszenie tempa rozwoju rodzimej gospodarki.
Jeśli chcesz otrzymywać ten newsletter na maila kliknij tutaj