Nr 6/2012 | Ireneusz Niewiarowski-Senator RP | Zapraszam na moją stronę na facebook'u


Do dzieci trafi 7000 paczek

Ponad 9 ton żywności udało się zebrać podczas kolejnej edycji akcji Pogotowie św. Mikołaja organizowanej przez Koniński Bank Żywności. W akcji udział wzięło około 1700 wolontariuszy ( w tym 400 w samym Koninie).


Dla hodowców, rolników, ogrodników i nasienników

Byłem sprawozdawcą ustawy o nasiennictwie, wokół której narosło wiele przekłamań. Senat przyjął ustawę z dnia 9 listopada 2012 r. bez poprawek.
Ustawa o nasiennictwie jest ważną regulacją, długo oczekiwaną przez polskich hodowców i rolników.
90. rocznica pierwszego posiedzenia Senatu II RP

W Senacie odbyło się uroczyste posiedzenie z okazji 90. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej. Wzięli w nim udział m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, premier Donald Tusk, marszałek Senatu V kadencji Longin Pastusiak, wicemarszałek Senatu I kadencji Andrzej Wielowieyski...Plan dla Polski

Senator Ireneusz Niewiarowski spotyka się z mieszkańcami subregionu konińskiego, aby omówić Plan dla Polski. Ostatnie spotkanie odbyło się w Koninie.
Plan dla Polski to akcja Platformy Obywatelskiej w całym kraju. W jej trakcie członkowie partii informują o tym co udało się zrobić w kraju w ciągu ostatnich 5 lat jak i co będzie zrobione w niedalekiej przyszłości.Śmieci na nowych zasadach

Ustawa śmieciowa powinna zacząć funkcjonować w zaplanowanym terminie, czyli od lipca 2013 roku - poinformowali na konferencji prasowej politycy PO z sejmowej podkomisji ds. monitorowania gospodarki odpadami komunalnymi. Według nowych przepisów to gminy będą odpowiedzialne za odpady komunalne.
Ustawa Śmieciowa 6.12.2012 plik .pdf
Jeśli chcesz otrzymywać ten newsletter na maila kliknij tutaj